Standard

Nabízí základní pohodlí pro posádku. Maximální kapacita 7 lidí.

Číst dál.. Rezervovat
Comfort

Nabízí větší pohodlí pro posádku. Max. kapacita 5 osob.

Číst dál.. Rezervovat
Premium

Nabízí větší pohodlí pro posádku. Vybavení pro náročné.

Číst dál.. Rezervovat

10 tipů, jak využít volný čas na Orlické přehradě

Dovolená na hausbótu má jednu neskutečnou výhodu. Díky tomu, že hausbót je ubytovacím zařízením a dopravním prostředkem v jednom, budete mít na kterémkoliv místě vždy zajištěno pohodlné ubytování. Pobyt na Orlické přehradě vám tak nabízí mnoho možností, jak strávit váš volný čas. Doporučujeme vám deset tipů, jak tento čas využít.

Koupání na Orlické přehradě

1) Koupání

Koupání k létu neodmyslitelně patří. Díky hausbótu, nejenže můžete vyzkoušet mnoho pláží po celé délce přehrady, včetně pláží nudistických, ale také například zakotvit v některém z četných ramen nádrže a užít si soukromé romantické koupání.

 

 

Rybaření Orlík

2) Rybaření

Lov ryb je na Orlické přehradě povolen i z plavidel (kromě hausbótu).Proto vám k hausbótu po dohodě zapůjčíme i pramici,  ze které je lov ryb povolen.  Na ploše větší než 2 700 hektarů a tří set kilometrů dlouhém pobřeží mohou milovníci ryb rybařit přímo z lodi nebo třeba z, jinak těžce dostupných, zarybněných lovišť. Není výjimkou, že na Orlické přehradě rybáři vytahují sumce, dravé druhy ryb i kapry.

 

 

hrad Zvikov3) Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov se tyčí nad soutokem řek Otavy a Vltavy. Tento raně gotický hrad je považován za chloubu středověkého stavebnictví, a to nejenom díky zachovalé kapli svatého Václava. Pohled na hrad z paluby hausbótu představuje nevšední zážitek. Navíc můžete navštívit nedalekou obec Zvíkovské Podhradí, v níž naleznete například Pivovarský dvůr Zvíkov, který nabízí vlastní piva značky Zlatá labuť.

 

Zámek Orlík

4) Zámek Orlík nad Vltavou

Jeden z nejznámějších zámků u nás najdeme u břehu Orlické přehrady, v těsné blízkosti stejnojmenné obce. Původně královský hrad ze 13. století byl v 19. století přestaven do své nynější novogotické podoby. Toto sídlo rodu Schwarzenbergů vás upoutá svými interiéry a dobovým zařízením. Mimo to k zámku náleží i velký anglický park či Schwarzenberská hrobka. K zámku i k jeho okolí se můžete opět pohodlně dopravit hausbótem a vychutnat si neobyčejný pohled na tuto stavbu z hladiny přehrady.

 

hrib-orlik

5) Houbaření

Zalesněné blízké i vzdálenější okolí představuje houbařský ráj. Stačí jen ukotvit hausbót, vyrazit na sběr hub a sebrané lahůdky si ihned připravit na svém plavidle.

 

 

 

 

Mapa Orlík6) Turistika

V blízkosti nádrže najdete množství značených i neznačených turistických tras či pěšin. Pro poznávání přírodních i historických krás okolí se přímo nabízí naučná stezka Orlík – Zvíkovské Podhradí, na jejíž trase naleznete soubor panelů, které návštěvníky informují o zajímavostech a historii regionu.

 

 

 

Cykloturistika

7) Cykloturistika

Orlická přehrada je též protkaná sítí cyklotras. Díky hausbótu navíc můžete využít možnosti, napojit se na stezku kdekoliv v okolí nádrže. Cyklotrasy vás zavedou přes Dolní Pootaví a Písecko, podél Orlíku nad Vltavou a Mirovic, přes Žďákovský most či rovnou do města Písek. Nesmírně zajímavá je poté tzv. Sedláčkova stezka, která byla původně pouze turistickou stezkou, vedoucí podél řeky Otavy až k již zmiňovanému Zvíkovskému Podhradí.

 

pruty na plazi

8) Relax v četných ramenech vodní nádrže

Orlická přehrada je taktéž známá svými zálivy, rameny či zátokami. Právě tyto části jezera jsou vyhledávány pro svůj klid, neobyčejnou romantickou atmosféru a podmanivou přírodní scenérii. Nejenom, že zde můžete nerušeně relaxovat, ale i rybařit nebo se vykoupat.

 

 

 

wake-orlik9) Vodní sporty

V letní sezóně najdete u přehrady i vyžití v podobě nejrůznějších vodních aktivit, zábavy a sportů. Můžete si tedy vyzkoušet například jachting, windsurfing či pronájem nejrůznějších lodiček a šlapadel.

 

 

 

 

pamatky-orllik10) Památky v okolí

V okolí Orlické přehrady se nachází velké množství památek, které lákají k návštěvě. Jde například o zámek Březnice, hrad, skanzen a pivovar Vysoký Chlumec, rozhledny Onen Svět a Kuníček, města Příbram, Písek či Milevsko, atd.
Sami vidíte, že výčet deseti tipů je pouhým minimem příležitostí, jak lze naložit s volným časem na Orlické přehradě a v jejím okolí. Možná i díky hausbótu naleznete další možnosti, o nichž nám dáte vědět.